Když nám Středisko volného času Fokus nabídlo, abychom se 5. prosince zúčastnili Mikulášské besídky, byli jsme nadšení. Půlka třídy se měla změnit na čerty, druhá na anděly. Přípravy začaly – každý si sháněl kostým, kde se dalo. Ani jsme se nenadáli a už nastal Den D. O půl deváté jsme se se setkali u novojičínské radnice. Zavedli nás do místnosti, kde jsme se začali strojit. Andělé si oblékali bílá roucha, nasazovali křídla a svatozáře. Čerti si naopak začerňovali obličej, připevňovali rohy a vytahovali řetězy a pytle.
Ještě jsme doladili poslední detaily a v půl desáté jsme vyšli na náměstí. Rozdělili nás ke čtyřem stanovištím. U každého měly děti splnit nějaký úkol – ozdobit stromeček, pomoci v pekle, složit puzzle nebo hodit „sněhovou kouli“. Za chvíli už přicházely první mateřské školky. Dětí stále přibývalo, takže na náměstí byl chvílemi docela zmatek.
I když čerti byli hroziví, jen na málo dětských tvářičkách se objevily slzy. Všichni zadané úkoly plnili úspěšně a byli moc šikovní. Za dvě hodiny postupně všechny školky odešly. Byli jsme unavení, ale se spoustou zážitků. Doufáme, že si to příští rok budeme moci zopakovat.
Daniela Pémová, žákyně 2. P