Ve společenském sále závodu Varroc Automotive Lighting Systems s. r. o. se v pátek 8. března 2013 konal 9. maturitní ples s názvem Tajemství pod maskou. Výzdobu plesu, která byla pojata ve stylu benátských masek a škrabošek, doprovodný program i tombolu, zajišťovali jako každoročně studenti 3. ročníků se svými třídními učiteli. Velmi bohatý program, který byl uveden tajemným tangem v podání skvělých moderátorů Kateřiny Bílkové a Jakuba Jarolíma, se skládal z ukázky krasojízdy na kole, několika vystoupení tanečních skupin a vystoupení studentské hudební skupiny Acoustic HAM. Úvodní součástí programu bylo již tradiční „šerpování“ studentů maturitních ročníků třídními učiteli, jež si především dámská část plesových hostů mohla vychutnat také jako přehlídku krásy a elegance letošních maturantek i maturantů. Při půlnočním losování tomboly mohli plesoví hosté vyhrát spoustu hodnotných cen, které věnovali štědří sponzoři, a za hudebního doprovodu skupiny Sága z Kopřivnice, jsme se – o druhé hodině ranní – protančili až k úplnému závěru plesu.

Účastníci plesové féerie se k průběhu letošního maturitního plesu vyslovili v krátkém dotazníku, jehož výsledky je možné si prohlédnout pod tímto odkazem

Učitelský organizační tým děkuje studentům třetích ročníků za jejich zápal, pečlivost a svědomitost, kterou prokázali v rámci perfektně fungujících organizačních skupin. Práce s nimi byla pro nás organizátory radostí, a nezbývá než doufat, že jim příští rok studenti budoucích 3. ročníků vytvoří stejně důstojný a krásný ples, jako byl ten letošní.

za organizátory plesu Dagmar Wanková a Jitka Hanzelková