V uplynulém týdnu jsme upgradovali systém virtualizace počítačů (založený na technologiích VMware), který našim studentům umožňuje přístup do počítačových učeben školy prostřednictvím internetu např. z domova, a to nonstop 7 dní v týdnu.

Po aktualizaci nyní nabízíme studentům horkou novinku v podobě přístupu ke školním počítačům jen prostřednictvím webového prohlížeče. Nová služba zvaná VMware Horizon View HTML Access tak dále rozšíří možnosti, pomocí kterých se naši studenti mohou připojit vzdáleně ke školním počítačům.

Na našem gymnázium tímto mohou studenti prostřednictvím webové prohlížeče mít přístup ke kompletnímu portfoliu informací a služeb – ke školní agendě (ŠkolaOnLine), emailovému a kancelářskému balíku (Google Apps for EDU) a nyní i do počítačových učeben (VMware View Horizon View).

Jen jako drobný bonus můžeme zmínit, že všechny tyto služby jsou zároveň dostupné pro mobilní platformy Android a iOS a plně tak kopírují trend nástupu mobilních zařízení, jako jsou tablety či smartphony.

Radovan Jansa