Krajské finále ve volejbalu dívek
Dne 7. 2. 2013 odjely vítězky okresního kola reprezentovat školu do krajského finále ve volejbalu dívek ve Frýdku-Místku. Děvčata základní skupinou postupovala poměrně hladce, s Gymnáziem a SOŠ Orlová vyhrála 2:0 (50:11), potom přišla na řadu děvčata z Opavy, která se rozhodla, že nám vezmou alespoň jeden set. Zápas však opět vyšel v náš prospěch, sice na sety 1:1, ale na body 43:40. Následné semifinále skončilo jasně pro naše děvčata, která vyhrála nad Gymnáziem Ostrava 2:0 na sety.
V posledním hraném zápase si první místo a postup do kvalifikace na MČR zasloužilo naše družstvo, které jasně zvládlo finále a s převahou zvítězilo nad Gymnáziem a SOŠ Frýdek-Místek 2:0 na sety.
Složení družstva: Charvátová Hana, Czyžová Martina, Vaněčková Pavla, Kohoutová Lenka (všechny 4.B), Furmánková Nikola (4.P) a Andršová Pavlína (4.G).

Kvalifikace na Mistrovství České republiky
Krátce po vítězství v krajském finále odcestovalo volejbalové družstvo dívek do Bojkovic u Uherského Hradiště, kde je čekala udržovaná hala, natěšená na kvalitní volejbalové výkony. Do kvalifikace za Olomoucký kraj postoupilo družstvo Prostějova, za Zlínský kraj pak družstvo Rožnova pod Radhoštěm.
Kompaktní družstvo Prostějova nás nenechalo na pochybách, kdo bude letos patřit k jasným favoritům soutěže. Během chvilky děvčata ztratila první set, ve druhém však udržela krok s Prostějovem až do stavu 20:20, závěr však opět vyzněl lépe pro soupeře.
Družstvo Rožnova děvčata porazila s převahou favorita, což v celkovém výsledku stačilo na 2. místo v kvalifikaci. V kvalifikačních zápasech družstvo doplnily Vendula Jarošová (6.G) a Petra Kostková (4.B).
Všem děvčatům děkujeme za skvělou reprezentaci školy nejen v letošním školním roce.
Pavlína Škrabalová, vedoucí družstva