Ve dnech 17.-18. 5. 2013 se studenti z 1.G, 2.G, 3.G a 5.G, především členové Literárního semináře, zúčastnili mezinárodního knižní veletrhu Svět knihy v Praze.

Co veletrh nabídl? Kombinaci besed a doprovodného programu. V areálu vystavovalo několik desítek domácích i zahraničních nakladatelství.

A co jsme stihli? Besedu na téma „Poezie a ženy“ (spisovatelky – ženy v diskuzi: Věra Nosková, Irena Dousková, Nathálie Kocábová), autogramiádu s mladým spisovatelem a zpěvákem Davidem Daylem (potěšila především mladší ročníky), rovněž také besedu se známým spisovatelem Robertem Fulghumem vedenou autorem samotným přímo v angličtině.

Největším zážitkem však pro většinu zúčastněných byla beseda s vynikajícím čínský spisovatelem, disidentem píšícím o realitě tvrdého života v Číně – Liao I-Wuem. Veřejnosti představoval svou novou knihu „Hovory se spodinou“, která získala prestižní Mírovou cenu německých knihkupců za rok 2012.

A jak akci komentovali zúčastnění studenti?
S. Dušek: Knižní veletrh byl pro mě velkým přínosem, a to nejen v oblasti knih. Je zajímavé seznámit se se spisovatelem nejen přes stránky knížky, ale i pomocí přímého kontaktu. Nejvíce mě zaujal spisovatel Robert Fulghum, jehož osobnost a povaha nemají konkurenci.
M. Hanzelka: Spousta knih, známí lidé, krásná atmosféra – radost pohledět.  S. Fejtová: Objevujeme nové žánry a knihy. Tady na Veletrhu je mu to vše naservírováno až pod nos a já tak můžu zjistit, že mě knihy vlastně baví. K. Urbišová:  Potkat spisovatele, kteří sepsali spoustu knih…  M. Ridzák: Na besedách se můžeme zeptat samotných autorů na něco z jejich života, co je například přimělo napsat knihu. R. Dostál: Celkově pro mě byly zajímavější besedy, nejvíce se mi líbila ta s p. Wuem, protože jsem se konečně dozvěděl pravdivé informace o Číně a čínském vězení. B. Havlíková: Myslím si, že je důležité se seznamovat se dále s novými knihami, které stále vycházejí. E. Radinová: Knižní veletrh mě mile překvapil. Netušila jsem, kolik je v ČR nakladatelství a v nich ty stovky knih, kde si každý přijde na své. Pro knihomoly je toto místo opravdovým rájem a nejen pro ně.I. Pavlíková:  Právě zahraniční autoři nám dali nejen cenné informace, ale i chuť pro další studium cizího jazyka (angličtiny). Dalo mi to inspiraci, jednoduše – nadchlo mě to.