Dne 2. 5. 2013 jsme se pokusili navázat na tradici školy v reprezentování na pódiových skladbách a odjeli do víceúčelové haly v Opavě bojovat v krajském kole. Celého klání se zúčastnilo více než dvacet talentovaných skupin např. z Opavy, Bílovce, Havířova, Nového Jičína a dalších měst. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích od mateřských škol po střední školy.
Vystoupení jednotlivých kategorií prokládaly svými čísly mladé profesionálky. Gymnastické prvky každé sestavy šly ruku v ruce s pohádkovými postavami, tématy, kostýmy. Atmosféru celého závodu umocnila značná divácká kulisa, především z řad rodičů.
Naše sestava se více než na kostýmy soustředila na moderní tanec s gymnastickými prvky a s prvky hip – hopu, statečně bojovala v záplavě skvěle připravených družstev. Náš tým ve své kategorii obsadil pěkné 3. místo. Školu reprezentovali Jan Vindiš, Kateřina Janovská (oba 3.A), Andrea Strnadlová (3.B), Lucie Jelínková, Nikola Širocká, Nela Valchářová, Anna Vojáčková (všechny 1.B) a Kristýna Nevrlá (1.G).
Mgr. Pavlína Škrabalová