Ve dnech 7. – 10. května se uskutečnil přírodovědný kurz třídy 4. G. Kurz byl rozdělen na 2 části z důvodu středečního státního svátku. V úterý, tedy 7. Května, jsme navštívili čističku odpadních vod v Šenově, skládku ASOMPO v Životicích a Štramberk s arboretem a mini Zoo.
Ve čtvrtek 9. května jsme v 6.15 nasedli na autobus směr Ostravice. Abychom to měli trochu dobrodružné, tak nám ve Frýdlantu ujel spoj a my jsme šlapali 4 km pěšky. Bylo to obtížné, ale zvládli jsme to! Po odložení všech zavazadel jsme navázali na program, který pro třídu vymyslely paní učitelky Vlaďka Kratochvílová a Jiřina Drábová. Jako první nás čekal výšlap do přírodní rezervace Mazácký Grúnik u osady Muchovice nedaleko Lysé hory, kde nás průvodci provedli částí rezervace a vysvětlili zákonitosti přírody. Následovaly dvě hodiny volna, které každý strávil podle svého zvážení. Poté nás čekala skupinová práce a výroba plakátů – prezentací na určitá témata. Za odměnu si třída vysloužila pozdní večerku. V pátek ráno nás opět čekal program plný bádání z hlediska ekologie a fyziky. Po úspěšném splnění všech úkolů, jsme si zabalili kufry a dali Ostravici sbohem.
Tímto bych za celou třídu chtěla poděkovat paní učitelce V. Kratochvílové a paní učitelce J. Drábové za úžasný a bohatý program, který měl za úkol nás unavit (bohužel neúspěšně). A těšíme se na další podobný kurz.
Nikola Machová, 4. G.