V našem hlavním městě jsme strávili necelé tři dny od 9. 9. do 11. 9. 2013. Myslím si, že mohu za celou třídu zcela objektivně hodnotit exkurzi včetně ubytování na výbornou. Až na chvílemi nepříznivé počasí, které se dokonce postaralo o drobné změny v našem programu, proběhla celá exkurze bez sebemenších problémů.
Bezprostředně po příjezdu a odložení zavazadel jsme se vydali na Václavské náměstí, odkud jsme pokračovali na Staroměstské náměstí zhlédnout orloj. Následovala prohlídka Židovského muzea s průvodcem, který nás zavedl i do vybraných synagog (Maiselova, Pinkasova, Španělská) a na Starý židovský hřbitov. Jedna prohlídka střídala druhou, a tak jsme se šli podívat na Senát, kterým nás ochotně provedla další průvodkyně. Večer nás ještě čekala divadelní hra Cyrano z Bergeracu v Národním divadle, ve které ztvárnil hlavní roli David Prachař.Další den jsme zahájili Petřínem, ze kterého jsme se vydali procházkou podívat na střídání stráží u Pražského hradu. Poté nás provedla průvodkyně Katedrálou svatého Víta a Starým královským palácem. Zlatou uličkou jsme se vydali na Karlův most, ale naneštěstí nám začalo pršet, a tak jsme se rozhodli nahradit projížďku parníkem po Vltavě návštěvou kina. Po kině jsme si ještě udělali procházku noční Prahou.
Poslední den jsme po odjezdu z ubytovny navštívili Vyšehrad a jeho okolí. Následoval rozchod na Václavském náměstí, při němž jsme dostali možnost rozloučit se s Prahou. V závěru nás ještě čekala prohlídka Poslanecké sněmovny.
Byl to rozhodně výborný výlet a jsem přesvědčen, že si ho všichni včetně našeho doprovodu z řad učitelského sboru užili. Tímto bych chtěl poděkovat paním učitelkám Janě Pánkové a Ywetě Kokavcové za parádní exkurzi.
za 4.A Jan Pavlica