„Tři trika, dvoje kalhoty (kdyby náhodou), čtyři kusy spodního prádla (taktéž kdyby náhodou) a maximálně jedny sportovní boty.“ I přes poněkud jednoduché instrukce jsme se do žlutého vlaku Regiojet s velkými kufry soukali snad deset minut.
Brzké vstávání nám ve vlaku vynahradila dobrá káva a výborné dortíky. Najezeni a příjemně naladěni jsme mohli vyrazit do víru velkoměsta. Krátký dopolední shopping předcházel tříkilometrové procházce na Pražský hrad.
Slečna Jiřina (pozn. red. průvodkyně) a její zastávky každých pět metrů na půdě katedrály svatého Víta, Vojtěcha a Václava nás potěšily. Jen díky tomu známe celou katedrálu do poslední balustrády. Jelikož bylo počasí více než příznivé, vydali jsme se na Petřín. Václavské náměstí je známé levnými obchody s oblečením, a proto to byl jasný bod následujícího programu. Celý náročný den jsme poté zakončili hrou laser-game, při které jsme si užili spoustu zábavy.

„Crr!“ Devátá hodina odbyla a devět kilometrů před námi! Ve čtvrtek nás probudilo sluníčko a samozřejmě také touha vidět z našeho hlavního města co nejvíce. Jiráskův most, Tančící dům, náměstí Republiky, Staroměstské náměstí a orloj. Z každého místa spousta fotek a zážitků. Mezi ty nejlepší musím jmenovat osobní setkání s nejlepšími českými tenisty Tomášem Berdychem a Radkem Štěpánkem. Úlevou pro nohy bylo „posezení“ v Národním divadle s výkladem zkušené průvodkyně.

priloha1_STRECHA_ND

Po skončení prohlídky začalo lehce pršet, ale ten pravý déšť jsme pocítili až na Vyšehradě. Kromě svačinky jsme navštívili hřibtov zasloužilých českých osobností při kostele svatého Petra a Pavla. Při zpáteční cestě se podařilo naší třídě obejmout nejstarší rotundu v Praze a hurá převléct se. Čtvrteční večer rozdělil třídu na dvě skupiny. První skupina vyrazila do 4Dx kina na Anděl a ta druhá na Show Jana Krause, ta nám nabídla spoustu nových informací a zábavy. Však podívejte se na nás sami – http://www.youtube.com/watch?v=7wcMkTNj1zc&feature=c4-overview&list=UU_6OViYQgyhsXaPoT99VDaA.

priloha2_SHOW_JANA_KRAUSE
Poslední den jsme přesunuli zavazadla na Žižkov, proslulý televizní věží nebo fotbalovým stadionem. Závěr našeho výletu patřil prohlídce Karlštejna a volnému programu.

Zážitků máme dostatek, stejně jako informací o našem hlavním městě. Děkuji všem, kteří se podíleli na přípravě celého výletu a zároveň také děkuji všem, kteří si ho užili. Nakonec dovolte poděkovat slečnám průvodkyním za jedno zpracované téma k maturitě.

za 6.G Tom Kubyzňák