V úterý dne 24.9. jsme se stali čestnými studenty naší školy. Ptáte se, proč až teď? Odpověď je jednoduchá, ovšem skutky, které jsme museli učinit, abychom prošli zkouškou, byly nesmírně nebezpečné, odvážné, až dech beroucí.
Po úterním vyučování nás čekalo pasování, “na které jsme se všichni tak těšili“. Každý z nás tak trochu věděl, co od toho může čekat. Program si pro nás, mladé bažanty, připravila 2.A, kterou máme od úterního odpoledne všichni moc rádi.Když jsme se rozdělili do skupinek, nastalo plnění úkolů. Úkoly byly umístěny v prostorách školy. Postupně jsme prošli přes hledání věcí ve zbytcích obědů, až přes konzumaci pudinku se špagetami, nebo rýži se želatinou. Také nechybělo lovení gumových medvídků ústy z vody a následné lovení medvídků z mouky. Asi si každý umí představit ty pěkně bílé obličeje. Při plnění úkolů jsme se moc nasmáli, ovšem mnohem více se bavili naši starší spolužáci, druháci.
Po perných úkolech nastalo konečné pasování, při kterém jsme museli potvrdit podpisem “podmínky“ studování na naší škole, jako je například nepřipravování se na testy, učení se až o přestávkách apod. Všichni tyto podmínky bereme na velkou váhu!
Už se těšíme, až to budeme moci oplatit další rok mladým bažantům, kteří se jako my rozhodnou studovat na této škole. Těšte se.
Markéta Mutinová, 1.A