Ve středu 2. 10. a ve čtvrtek 3. 10. proběhly na naší škole Studentské předčasné parlamentní volby v rámci projektu Jeden svět na školách. Do voleb se zapojilo sedm tříd (1.B, 2.A, 3.A, 5.G, 4.A, 4.B, 6.G) a studenti vybírali z 18 politických stran, hnutí a koalic, které kandidují v Moravskoslezském kraji. Voliči z nižších ročníků měli možnost si vyzkoušet, jak volby probíhají, a studenti vyšších ročníků se díky volbám seznámili s volebními programy jednotlivých stran, což jim jistě pomůže v rozhodování, komu dají svůj hlas ve volbách do Poslanecké sněmovny. Volební účast na naší škole byla hojná a dosáhla 79 % (ze 197 oprávněných voličů přišlo k volbám 156). Zásluhou volební komise a také voličů proběhly celé volby bez jediného problému, za což všem patří dík.
Výsledky voleb na naší škole naleznete ve fotogalerii.
Jana Pánková, předsedkyně předmětové komise základů společenských věd