Narozen na pražském Žižkově, trpící šedým zákalem a nedoslýchavostí, umírá ve věku nedožitých 36 let v New Yorku. Zajímavý příběh jednoho ze zakladatelů české taneční a jazzové hudby, ale hlavně dvorního hudebního tvůrce dvojice Voskovec + Werich, zhlédli 22. 10. 2013 studenti třetích a čtvrtých ročníků našeho gymnázia v podání herců a zpěváků Slováckého divadla Uherské Hradiště.
Představení s názvem Tři strážníci dovolilo nahlédnout do dob, v nichž se lámaly dějiny naší země, a navíc s dramatickým příběhem Jaroslava Ježka, poznamenaného nejedním handicapem, vzbudilo u diváků velký obdiv a zájem. Herecké i pěvecké výkony pětice Pavla Majkuse, Petra Čagánka, Davida Vaculíka, Jiřího Wilky a Iva Kučery, který je zároveň autorem textu a režisérem celého představení, byly velice profesionální. Scény z Ježkova života doprovázelo několik dobře známých skladeb, jako třeba Tmavomodrý svět, Život je jen náhoda nebo O Španělsku si zpívám. Třešničkou na dortu byla skvělá multimediální výzdoba, jíž jsme byli ještě více do děje vtaženi.
Děkujeme umělecké agentuře Pierrot za dokonalý kulturní zážitek a budeme se těšit na brzkou návštěvu Beskydského divadla zase někdy příště.
Tom Kubyzňák, 6.G
(foto – www.pierrot.cz)

A ještě jeden pohled na toto představení.

Na začátek musím uvést, že vystoupení bylo cíleně připraveno pro naši věkovou kategorii. Mělo působit líbivě a vlichotit se. Skupina sympatických herců (a výborných zpěváků) představila život Jaroslava Ježka, od narození přes dospělost až po smrt. Hra byla pojata jako muzikál s výběrem známých i méně známých Ježkových písní. Zprvu se zdálo, že se herci potkali teprve včera, když ale začali zpívat, přesvědčili nás o své profesionalitě. Příběh byl protkán vtípky, některé mi ale připadaly strojené. Herci se bravurně poprali se šťastnou částí Ježkova života, pokulhávali ale v tragické etapě. Velmi se mi líbily kulisy. „Brýle“ s promítacím plátnem doplňovaly, co nebylo řečeno. Strohost rekvizit ukázala to, co je nejdůležitější – a to příběh geniálního skladatele tesknícího po domově – Jaroslava Ježka.
Kristýna Jurošková, 3.A