O strastiplné cestě našeho pIšQworkového týmu jsme už jeden článek zveřejnili, nicméně celý příběh se dočkal svého konce až v pátek 29. 11. 2013. Každý člen školního pětičlenného týmu měl za poslední týdny nahráno několik hodin piškvorek denně, luštil speciální úlohy a zkrátka trénoval, kde se dalo.
Bohužel nás ale nic nedokázalo připravit na tlak, který jsme na místě pocítili: 24 nejlepších týmu ČR a SR, šachové hodiny, organizátorský tým čítající okolo 40 lidí a krásná mladá herečka – moderátorka. A také hned první zápas ve skupině prohraný. Po kapitánově řeči jsme se však konečně naladili na správnou vlnu a do konce turnaje už neprohráli, což pro nás  ve  výsledku  znamenalo  13. místo   z 24  týmů, které  se kvalifikovaly  do finále. Ale taky 13. místo z celkových 1144 týmů a to už v našich uších znělo mnohem líp (i když to mohlo dopadnout o dost lépe).

muži v černém

V pravidlech celorepublikového finále jsme objevili zmínku o tom, že soutěžící jsou povinni mít oblečení takové, jaké určí organizátor. Posuďte sami, jak jsme si s tím poradili.

Kryštof Novák, 6.G


Před turnajem jsme se nejvíce obávali dvou týmů – starého známého Methanolu z Krnova a týmu, který už dvakrát pIšQworky vyhrál a šel si pro třetí vítězství – Hattricku. Jak jsme předvídali, oba tyto týmy byly na stupních vítězů, avšak v trochu jiném pořadí – překvapivě totiž vyhrál domácí (brněnský) tým Integrál, který to ve finále Hattricku natřel tak, jak si za svůj název zasloužil. Na třetím místě pak skončil Methanol.
Škola nás v celém našem piškvorkovém snažení velice podpořila a za to jí děkujeme. Náš tým je rozhodnutý předat své zkušenosti na naší škole dál, máte se tedy na co těšit.