V pátek 24. ledna (a v ranních hodinách soboty 25. ledna) proběhla Noc deskových her, které se zúčastnilo přes třicet nadšenců pro deskové hry. K vidění (a zahrání) bylo velké množství her nejrůznějšího druhu, takže si každý přišel na své. Po téměř jedenáctihodinovém maratonu se unavili i ti nejvytrvalejší a škola upadla ve dvě hodiny ráno do zaslouženého klidu.
A jak se líbila Noc deskových her účastníkům? Jejich názory najdete v pokračování příspěvku.


Noc deskových her byla dle mého názoru příjemným zpestřením a zároveň odpočinutím od uplynutého hektického týdne. Každý si našel tu hru, která mu vyhovuje, a spolu s přáteli si příjemně zahrál. Bylo vidět, že i v dnešní společnosti ovládané počítači se najdou tací, kteří rádi zasednou ke stolu s kostkou a “pinčlíkem” v ruce, popovídají si s lidmi z očí do očí a stráví večer raději hraním her, než aby šli někam „pařit“. Akci jsem si moc užil a byl bych rád, kdyby se tato už zaběhnutá tradice dodržovala dál rok co rok.
(Jakub Jarolím)

Dle mého názoru byla Noc deskových her velmi povedená. Líbil se mi výběr her, mohli jsme se u nich vystřídat tak, aby si každý zahrál to, co ho láká. Počet hráčů byl „tak akorát“, že se nikdo nenudil a nemusel pouze přihlížet na ty, co hrají. Jsem pro, aby se taková akce zopakovala. (Michaela Mrštíková)

Já si myslím, že se Noc deskových her fakt povedla. Kdo nedošel, udělal chybu. Sešla se parta skvělých lidí, takže to suma sumárum nemohlo dopadnout jinak :) Snad se to bude letos ještě opakovat, třeba i ve větším počtu nadšenců! (Nela Valchářová)

Noc deskových her byla jedna z nejpovedenějších akcí na gymnáziu. I v nízkém počtu zúčastněných to byl skvěle prožitý večer plný zábavy! Moc děkuji pořadatelům za organizaci a doufám, že se tato akce spolu s dalšími nekonala naposled. (Klára Skopalová)

Nenapadá mě žádná negativní kritika, bylo to příjemně zorganizované a moc jsem si to užila. Bylo fajn si vyzkoušet pro mě novou hru Alias v rozšířené verzi. Myslím, že můžu jen napsat VELKÉ DÍKY. (Kristýna Indráková)

A na závěr několik veršů od Samuela Duška:
Páteční Noc deskových her,
to je svět jiných sfér.
Na lavicích hry zábavné,
žádné učebnice otravné.
Na židlích žáci radostní,
takový večer rádi upřednostní.
Není totiž důležité vyhrát hru,
ale více stmelit naší crew.
Activity, Alias – velká sázka,
zvládneš úkol? Toť otázka.
Jungle speed – to je rychlost,
sranda, napětí, občas i zlost.
Člověče, nezlob se! „Já se nezlobím!
Ale snad ho už konečně vyhodím!!!“
A kdo měl žízeň či obrovský hlad,
zajedl ho pizzou, se kterou mu pomohl kamarád.
A tak jsme si to všichni parádně užili,
do jedné do rána se bavili,
protože Jey s paní Pánkovou
uspořádali akci dokonalou! :)