Ve dnech 19. a 20. prosince proběhly na naší škole vánoční zábavné dny. Ve čtvrtek 19. 12. se uskutečnilo promítání filmů. Byly zvoleny filmy, které měly uspokojit co největší počet diváků. Na výběr byly filmy romantické, animované nebo třeba akční, zařadili jsme však i naprosté novinky. Celkem se pouštělo 21 filmů. Promítání probíhalo bez větších problémů, byly použity třídy, které jsou vybaveny dataprojektorem. Technické zázemí u jednotlivých filmů zajišťovali určení promítači. Studenti se na filmy přihlašovali pomocí formuláře na školním e-mailu.

V okolí školní kantýny se nesl závan čerstvého popcornu, který si někteří žáci donesli s sebou z domu, a tak to mnohdy v některých třídách vypadalo jako v kinosále. Největší zájem byl o film Pařba na třetí, na který se přihlásilo více než 50 studentů, a proto se promítal v aule, která byla skoro celá zaplněná, a často se odtud ozýval hlasitý smích pobavených studentů. Všechny filmy končily okolo 11. – 12. hodiny, poté šli žáci na oběd a domů. Tento den byl příjemným zpestřením a možná také úlevou od vánočního stresu. Všichni se však už těšili na pátek – herní den.
V pátek 20. 12. byly na programu vánoční hrátky všeho druhu, snažili jsme se uspokojit co nejvíce studentů, a tak byla škála aktivit opravdu pestrá. V tělocvičnách pod dozorem tělocvikářů probíhal volejbalový turnaj, kterého se zúčastnilo 12 družstev složených z 6 hrajících hráčů a 2 náhradníků, kteří však nebyli podmínkou. V každém družstvu však musely být alespoň dvě dívky. Družstva byla rozdělena do dvou skupin, každý hrál s každým a výsledky se zapisovaly do tabulky. Na konci se určilo pořadí ve skupině. Turnaj dále pokračoval systémem, že 6. týmy z obou skupin hrály o 11. místo, 5. o 10. místo a tak dále, až turnaj vyvrcholil velkým finále, kde jsme viděli tým ze 4. A a 2. B. Tým ze 4. A nakonec zvítězil po velmi pěkné a napínavé hře.
Ve dvou učebnách ve 2. patře probíhala lekce jógy, která byla vedena profesionálními lektorkami. Všichni zúčastnění si pochvalovali možnost uvolnění a příjemnou relaxaci. Pro ty, kteří se zajímají o bojová umění, jsme měli připravenou velice zajímavou lekci capoiery vedenou studentem naší školy Michalem Tomanem, jenž je v tomto sportu velice úspěšný. 10 zájemců o capoeiru se naučilo základní techniky a také jiné akrobatické prvky. Michal si také nachystal hudbu, na kterou použil originální nástroje brazilských capoeiristů. Pro další milovníky hudby probíhala v aule lekce zumby pod vedením Tomáše Kubizňáka, i zde vše probíhalo bez problémů a všichni se příjemně zapotili a zatančili si.
I pro ty, kteří neholdují žádným sportům, byl připraven zajímavý program. Na učebnách 006, 007 a 008 bylo možné si zahrát nejrůznější deskové hry. O tuto aktivitu byl projeven veliký zájem, a tak si některé hry museli studenti donést také sami. Hry probíhaly v naprosté pohodě a všichni se příjemně pobavili. Poslední a velice atraktivní program byl připraven pro fanoušky počítačových her. V KVC probíhal turnaj ve hře Counter Strike, ke kterému se přihlásilo 8 družstev. Vítězný tým z 6. G byl doplněný o Dušana Pospěcha ze 4. B. Tento program probíhal kvůli velkému nasazení hráčů nejdéle.
Oba dny proběhly v naprosté pohodě a pořádku, zpětné reakce studentů byly pozitivní a všichni vyjádřili zájem o pořádání takové akce i příští Vánoce. Děkujeme všem organizátorům za hladký průběh a dobrou organizaci, učitelům za uskutečněný dozor a vedení školy za umožnění pořádání tohoto programu.
Jakub Jarolím, předseda školního parlamentu