To jsme jednou zas byli na výletě… Ale popořadě. V (nekřesťanských) 6:50 jsme se za doprovodu burácení mnoha zavazadel vsoukali do vlaku. Každý se způsobně posadil na své místo, neb jsme studenti gymnázia a dospělí lidé, že ano. Z vlaku jsme (ne)odpočatí vystoupili o tři hodiny později. O kufry jsme se starat nemuseli, byly nám odvezeny. Což znamená? Pořádnou vycházku! Nejdříve jsme, pod záminkou podívat se na Stavovské divadlo, obešli všechna ostatní divadla v dohledu. Čas na oběd. Poté nás čekala prohlídka již zmiňovaného Stavovského divadla, místo Národního, jak bylo původně plánováno. A pak jsme měli čas až do večera. Ano, takže další procházka! Tentokrát prý jenom k Petřínu a lanovkou, uf. Část třídy se vydala na rozhlednu a část se rozprchla do parku pod ní. Když jsme ale prošli kolem Strahovského kláštera, zastavili jsme se na lehkou ochutnávku pražského piva, došli k Pražskému hradu, a přes Karlův most až k Orloji, bylo mi jasné, že jsme byli obelstěni a procházka se trochu protáhla. Počkali jsme si tedy i na Orloj (hodiny, to nikdo neviděl hodiny?). Poté jsme byli vpuštěni na hostel a měli volno. Jestli byla ta túra plán pánů učitelů Jiříka a Bajera, jak nás unavit, tak jim to nevyšlo. Byli jsme ale vzorní a hráli Člověče nezlob se (nebo taky ne).


Druhý den nás na deset ráno čekala prohlídka Pivovaru u Fleků. Odpoledne někteří navštívili Neviditelnou výstavu, Botanickou zahradu i jiná muzea. Jiní volný čas věnovali nákupům a zábavě. V pět hodin ale začalo pravé peklo. Něžná polovina naší třídy povytahovala žehličky, kulmy, maskary a začala ze sebe dělat pravé dámy v šatech a podpatcích. A kluci? No, pročísli si vlasy a šlo se. Hrál se Pan Kaplan má stále třídu rád, Sebevrah a původní Tři muže na špatné adrese vystřídala hra Kvartet. Po kulturně prožitém večeru a s žaludky plnými pizzy zbývá jen – pomodlit a spát.
Třetí a poslední ráno jsme měli nachystanou výpravu do senátu. Podstoupili jsme důkladné ošacování a užili si prostory bývalého zámku. Na závěr jsme zatlačili slzičku, vzali své nacpané kufry a ve čtyři hodiny nasedli na zpáteční vlak. Doma dobře, ale v Praze nejlépe!
Kristýna Jurošková 4. A