Cesty za poznáním jsou klikaté a mnohdy trnité. Třeťáci se však v úterý 25. listopadu na vlastní oči přesvědčili, že poučit se lze také zajímavou formou, například na výstavě BODIES REVEALED, která je instalována v Brně. Vystavované exponáty preparovaných reálných lidských těl byly fascinující a zasvěcený výklad slečny průvodkyně – medičky nás nechal od prvního okamžiku zapomenout na skutečnost, že vlastně procházíme márnicí. A jak oceňují přínos exkurze sami studenti? Tady jsou reakce některých z nich:

Výstava se mi velmi líbila, průvodkyně ji navíc obohatila zajímavostmi, vše bylo hezky a přehledně uspořádáno. Výstava pro mě byla velmi přínosná.

Bylo to super, ale přišlo mi to hodně zdlouhavé. Mé očekávaní ale bylo splněno :-) Děkuji

Výstava předčila mé očekávání, moc se mi to líbilo, díky průvodkyni to mělo hlavu a patu a hodně jsem se toho naučila nebo zopakovala. Myslím, že bez průvodkyně bychom z toho moc neměli.

Skvělá výstava, která mi osvětlila některé zkreslené vědomosti stavby našeho těla, některé věci mě doslova šokovaly.

Výstava se mi líbila, jsem rád, že jsem měl tu možnost tuto výstavu absolvovat, jelikož to, co jsem viděl, je v běžném životě oku utajeno.

Pro případné další zájemce o tuto výstavu mají pořadatelé dobrou zprávu – termín konání výstavy byl prodloužen do 25. 1. 2015. Více na www.bodiesrevealed.cz .

Jitka Hanzelková, Radmila Jiříková a studenti 3.A, 3.B a 5.G