Konečně pro naši třídu 1. G nastal velký den ,,D“. 24.2.2015 se pětičlenný tým z naší třídy ve složení Kryštof Janík, Radim Kaděra, Alex Biskup, Gabriela Rubinová a Tereza Jelínková vydal na natáčení pořadu U6 – Úžasný svět techniky. Po půlroční snaze prorazit a oslnit v nové škole nás učitelé vybrali, abychom se ukázali světu :) Reprezentovat jsme jeli nejenom školu, ale i sami sebe a proto jsme si s nadšením vezli i trochu trémy. Ta z nás ale hned opadla a my se soustředili na náš cíl: Užít si to a zvítězit. Bylo to opravdu náročné, natáčení totiž probíhalo celý den, naši soupeři z druhého konce republiky (z Chomutova) v barvách Alfy pro nás byli silnou konkurencí, otázky a jednotlivé soutěže byly mnohdy obtížné a záludné (např. Mohou jablka vést elektrický proud?), ale i tak můžu říct, že se toho oba týmy zhostily s přehledem. Byla to úžasná zkušenost a hlavně, otevřely se nám nové dveře: do světa Ligy výjimečných mozků…Z našeho pokřiku ,,Omega je mega´´ je jasné, že jsme si náš cíl splnili … a staly se tak z nás mediální hvězdy (teda aspoň na chvilku). Děkujeme za ohromnou podporu celé naší třídy a skvělé třídní  Radmily Jiříkové. Takže se uvidíme 3.4.2015 v 15.35 na ČT:D :)

Tereza Jelínková, 1.G