Jak už název napovídá, v dalším hudebním projektu Gymnázia Nový Jičín šlo především o skladby muzikálové s podtitulem Láska a muzikál. Komponovaný hudební program v sobě propojoval živou kapelu (17 studentů), která prezentovala výběr známých muzikálových melodií (Webber, MacDermot, Svoboda) a následně průřez nejdůležitějších písní muzikálu A. L. Webbera – Josef a jeho kouzelný pestrobarevný plášť. V hlavních rolích anglicky zpívaného projektu se představili: Kateřina Urbišová (vypravěčka) a Martin Swiač (Josef). Náročné texty i melodie zvládli na výtečnou a ostatní aktéři muzikálového padesáti členného týmu vytvořili poutavou hudební linii. Základem všeho byly dvě třídy mladých gymnazistů – 3.G a 4.G, které doplnili jednotlivci z dalších ročníků. Představení ve Středisku volného času Fokus shlédlo během 6 repríz na 1200 diváků.
Naši žáci tak pod vedením hudebních pedagogů (A. a K. Dostálovi) opět sklidili zasloužené ovoce a hudební projekt slavil velký úspěch.
Za spolupráci děkujeme OSRP při Gymnáziu Nový Jičín, RO.NA.TA., z.s., UCPS, Beskydskému divadlu v Novém Jičíně, SVČ Fokus a Městu Nový Jičín za grantovou podporu.
Karel Dostál, vyučující hudební výchovy


Více fotografií od Martina Klumplera naleznete zde.