Víte, co znamená slovo termit? Umíte si představit bludiště? A co teprve bludiště plné termitů?

My už teda jo! Před dvěma týdny k nám přišla nabídka z České televize s jasnou zprávou – chceme vás do televizní soutěže Bludiště! Během této krátké doby jsme tak zmobilizovali všechny síly (a všechny učitele) a dali dohromady čtyřčlenný tým ve složení: Kateřina Hyklová, Helena Chrobáková, Radim Kaděra a Alex Biskup. Poté se k naší třídě ještě přidalo 34 úžasně červených termitů z 3D tiskárny, pár řehtaček, plakáty na povzbuzení družstva a jelo se!

Naší konkurencí se stala základní škola z Brušperku, která obsadila do týmu jak dva mužské, tak dva ženské elementy stejně jako my. A to rozhodně nebyla ta poslední společná věc, které nás během natáčení provázela. Společně jsme si užili celý den plný klapek, střihů, soutěží ale hlavně zábavy. Co vlastně ale taková soutěž obnáší? Soutěžící během různých disciplín (házení bludišťáků, průchod laserovým paprskem či vědomostní kvíz) celý den podávají neskutečné výkony a udržují své nervy na relativně stabilní hladině. A taky je zapotřebí skvělý fanclub, který jsme my 2. G z GNJ rozhodně zajistili.

A jaký že byl výsledek? Termiti bohužel nemluví a tak si na něj budete muset počkat do 28. května – nařiďte si proto budíky na 11.30 a koukejte, termity budete mít ve svých obývácích i vy! ;-)

Tereza Jelínková 2. G