Mimořádný úspěch minulého roku, tedy postup do krajského finále ve fotbalovém turnaji o Pohár Josefa Masopusta, jsme oslavovali, ač jsme z něj odjížděli poslední. Říkali jsme si, že se to už stejně jen tak nebude opakovat. Nicméně letošek byl ještě překvapivější. Tým doznal podstatných změn. Omlazení dávalo tušit spíše problémům s výsledky už v okresním kole. Ale my ho vyhráli. Tudíž postupujeme na kraj a nemáme co ztratit. Loňská zkušenost však klukům ukázala, že se dá hrát i s mužstvy jako Krnov, Třinec i Ostrava. Ve čtvrtečním finálovém turnaji se sešlo šest mužstev. Los nám přidělil nelehké soupeře z Havířova a Opavy v jedné ze dvou skupin. A my je oba porazili! Dramatický první zápas s Havířovem vygradoval penaltovým rozstřelem (v normální hrací době 1:1), kdy se rozhodlo až po deváté sérii penalt. První hluboký zářez brankáře Jakuba Tichánka. Utkání s Opavou bylo odvetou z minulého roku. Měli jsme co vracet, což se nám podařilo. 1:0, postup z prvního místa do finále čtyř nejlepších.
Boj o naše 2. místo celkového pořadí jsme sehráli s Třincem. Možná docházely síly, možná jsme chtěli až moc, nepodařilo se nám dostat soupeře pod tlak v ofenzívní činnosti, naopak se naše dvě chyby podepsaly na skóre a bylo to … 0:2. Utkání s Ostravou je pro všechna mužstva vždy jen otázkou skóre. Neudělat ostudu sami sobě. I když jsme dostali pětku, hráli kluci pořád s nasazením a bez propadnutí se do defenzivy. Naopak, měli jsme několik slušných šancí. Z jedné akce Marka Hrubého, jenž byl faulován, jsme vytěžili pokutový kop. Vzal to na sebe náš hrající brankář Jakub a nedal kolegovi šanci. A co víc, ze hry přidal ještě jeden. Dali jsme Ostravakům víc branek, než kdokoliv jiný. Ač byli jmenováni jen dva z patnácti, všichni si zaslouží poblahopřání a poděkování. Za kolektivní, příkladný a zodpovědný přístup ke hře a tedy i k reprezentaci gymnázia.
Určitě nesmím zapomenout na ty kluky, kteří s námi do Frýdku Místku tentokrát nejeli. I jejich je tento úspěch, 3. místo na kraji.
Milan Ševečka, vedoucí družstva