Ve čtvrtek 28. 4. 2016 jsme se (Jana Bartoňová/2.B a Dominika Gajdová/3.A) vypravily do Prahy na akci Girls Day, která po celé Evropě umožní dívkám na konci dubna přístup do technických škol či firem. Na akci jsme se vybavily i odznakem s logem školy, kterou nám pomohl zpracovat pan učitel Hlosta na 3D tiskárně.
Akce se snažila nám, dívkám, ukázat IT svět a představit, jak by mohl vypadat náš život, kdybychom pracovaly ve firmě, která se zabývá antiviry. Již při prvním pohledu na budovu Enterprise, kde společnost sídlí, jsme valily oči. A co teprve, když nás provedli sedmým patrem, které je určeno jen pro zábavu a jídlo, které mají zadarmo vždy při ruce.
Pohostili nás snídaní, darovali nám celou tašku dárků, a pak jsme se daly do práce. Zkusily jsme si zahrát hru, kterou běžně absolvují nový zaměstnanci, a poté jsme si poslechly zajímavé přednášky (jak napsat životopis do IT firmy, jak Avast nabírá zaměstnance a studenty). Spolu s tím nám ženy z Avastu vyprávěly své příběhy, jak se dostaly k IT. Ubezpečily nás, že práce v technologiích není jen pro chlapy.
Na konci programu nás zavedly do své restaurace a my se mohly pořádně občerstvit.
Jana Bartoňová, 2.B