V letošním roce jsme poprvé zvolili pro náš cykloturistický kurz nové místo – rekreační středisko U brodu na Mokřinkách. Leží v půvabném prostředí toku Moravice asi 7 km za přehradou Kružberk. Druháci z A, B a G tříd se už od počátku potýkali s nástrahami počasí – zejména pondělní přesun z Nového Jičína byl velmi náročný a pro některé zcela nový. Po 50 km na kolech jsme zdárně dojeli až k „Brodu“ a ubytovali se. Program byl nabitý – outdoorové aktivity na úvod, seznámení s discgolfem, instruktáž k horolezectví.
Od úterka 6.9. jsme střídali pozice na sportovištích. Po dopoledním „deštivém“ bloku videoklipů žáci postupně vystřídali rafty, skály, kanoe a střelecké disciplíny. Střílet ze vzduchovky či luku nebo dokonce z praku! Proč ne? O střelivo byla bitva.
Na skalních stěnách Kružberka někteří překonávali sami sebe, byla to úžasná výzva!
Čistota říční vody se dala měřit množstvím raků v ní – a že jich bylo požehnaně!
Program vrcholil ve čtvrtek dopoledním závodem v dostizích, na raftech a po obědě v individuálním závodě s osmi překážkami. Střelba, brod, plazení pod sítěmi, nízké lanové překážky nebo rovnováha – to vše žáci zakusili během závodu. V cíli se radovali z prvenství Simona Hrnčířová a Lukáš Kubín – skvělé výkony!
V pátek ráno jsme opouštěli útulné chatky U brodu a v rekordním čase jeli zpět do Nového Jičína.
Poděkování patří všem, kteří se aktivně podíleli na hladkém průběhu kurzu a také paní doktorce Darině Krausové, která šla příkladem svým sportovním pojetím kurzu.
Na viděnou někdy příště:)
Karel Dostál, vedoucí kurzu