V úterý 4.10. jsme se za trochu škaredého počasí vydali do Ostravy na Krajský úřad za doprovodu pana učitele Jansy. Účelem našeho výletu byl projekt Staň se diplomatem, který pořádá Asociace pro mezinárodní otázky. My jsme měli možnost se zúčastnit prvního ročníku pro 8. a 9. třídy. Cílem bylo si rozšířit znalosti o mezinárodních organizacích a dění ve světě, což se určitě vydařilo.

V dopoledním programu jsme se dozvěděli zajímavé informace o světových organizacích a také o tom, jak fungují. Po obědě jsme přistoupili k samotné simulaci zasedání Rady bezpečnosti OSN, kde jsme zastupovali každý svou zemi. Tématem naší simulace byla Krymská krize. Zemí a jejich velvyslanců bylo v každé skupině patnáct, každý z nás měl jiné stanovisko k situaci a úkolem bylo vyřešit tento problém co nejlépe. Z 2.G se za GNJ zúčastnili: Leila Hallal za Egypt, Melánie Mondeková za Malajsii, Valérie Kunčíková a Martina Šefraná za Venezuelu a Klára Smětáková a Jakub Dostál za Senegal.

Nakonec jsme byli i úspěšní a dva zástupci získali ocenění. Jakub Dostál skončil ze skupiny C na 3. místě a Leila Hallal obsadila 2. místo rovněž ve skupině C. 
Celý den jsme si moc užili a získali nové zkušenosti a znalosti o tom, jaké jsou mezinárodní vztahy a světové dění.

Melánie Mondeková a Leila Hallal

img_20161004_161422