Co se asi tak může skrývat za tímto nadpisem? To si jen třída 4. G vyrazila na exkurzi. Ve výborné náladě, ke které přispělo i nádherné, slunečné počasí, jsme vyrazili za poznáním do sousedního okresu Frýdek-Místek.
Zastávka první – Marlenka
Kdo ji neochutnal, jako by nežil. Marlenka se stala fenoménem a továrna na její výrobu se neustále rozrůstá, tak jak stoupá poptávka. Provoz – čistý, informací – mnoho, chuť – skvělá, ochutnávka – výborná, káva – mírně kyselá, ale k produktům Marlenky se hodí. Příjemně jsme se zde naladili a pokračovali dál.
Zastávka druhá – Zámek ve Frýdku
Krátká procházka po zahradách frýdeckého zámku se hodila, výhled na Beskydy potěšil a sluníčko nás příjemně zahřálo, ale čas běžel, takže hurá za auty.
Zastávka třetí – Hyundai
Monstrózní továrna za Nošovicemi je opravdu rozlehlá, proto jsme přivítali, že prohlídka továrny probíhá pěkně v klidu v elektrovláčku. Rozřezat plechy, vytvarovat je na jednotlivé díly v lisovně, svařit díly dohromady ve svařovně, nechat se nabarvit v lakovně (mimochodem je to jediný provoz, do kterého vás nepustí), finálně se smontovat a ještě u toho vyrobit převodovku. To je rytmus exkurze v Hyundai. Každou jednu minutu vyjede nové auto.
Nám ale žádné auto nedali, proto rychle sedáme do autobusu a vracíme se do Nového Jičína.
Tomáš Jiřík, třídní učitel