Žáci hudební výchovy třídy 4.G se spolu s panem učitelem Karlem Dostálem vydali na začátku května do školy a školky v Hodslavicích a o týden později i do základní školy Galaxie v Novém Jičíně. Přijeli malým dětem zahrát, zazpívat a zkrátka jim zpříjemnit chvíle ve školních lavicích. Na programu byly písničky ze známých českých pohádek, jako je například Šíleně smutná princezna, Princové jsou na draka nebo Nesmrtelná teta. Aby bylo vystoupení zajímavější, žáci písně doprovodili na různé hudební nástroje jako trubka, flétny, kazu, piano a zahráli i tematické scénky. Děti poslouchaly, někdy zpívaly s námi, nadšeně odpovídaly na naše otázky a baštily buchty, které jsme jim napekli. Všechno probíhalo ve velmi příjemné atmosféře a při závěrečné písni se jedna holčička rozplakala dojetím a řekla, že poprvé slyší něco tak pěkného. Potlesk a úsměvy dětí nám všem udělaly velkou radost.
Do třetice všeho dobrého jsme stejný program představili v prostředí nemocniční školky. Na dětském oddělení novojičínské nemocnice jsme zahráli a zazpívali začátkem června hned na třech místech. Tentokrát nebyly dojaty jen děti, ale také mnozí z nás. Uvědomili jsme si totiž, že jsme vlastně šťastní, protože nemusíme bojovat se zákeřnými nemocemi a můžeme potěšit nejmenší nemocné příjemnou hudbou.
Poděkování patří všem účinkujícím, prokázali totiž pevnou vůli a posunuli své hudební dovednosti zase o krůček dál. A navíc – věnovali svůj čas dětem.
Karel Dostál, vyučující hudební výchovy