V pondělí 11. září jsme se společně se 4. G vydali na cykloturistický kurz. Od onoho místa – Mokřinky – nás dělilo necelých padesát kilometrů, a tak většina z nás vyrazila již kolem deváté hodiny ranní od našeho gymnázia. Někteří šťastní se připojili po cestě, takže například cyklisti z Oder si zajeli jen polovinu trasy.
Během celého týdne nám naši drazí učitelé naplánovali nejrůznější aktivity – od střelby ze vzduchovky a z luku přes discgolf, rafty, kánoe v Podhradí až po lezení na skalách u Kružberku. Ve čtvrtek nás čekal Spartan Race, ve kterém první příčky zabrali „géčkaři“ (ještě jednou gratuluji, Ondro a Eliško).
Z celého cykloturistického kurzu jsme si odnesli plno věcí. Třeba to, že pokud mně a mým spolubydlícím z chatky č. 4 nepůjde studium na GNJ, obor instalatér to jistí. Nebo třeba, když se ztratíte v lese při závodě, nejlepší je si zpívat a povídat si se srnkami. Chtěla bych za mě a za celou třídu poděkovat učitelům, kteří s námi na kurzu byli (hlavně p. Kokavcové, která s námi měla ve 3. skupině obrovskou trpělivost), největší dík pak patří panu Bajerovi, jakožto skvělému hlavnímu vedoucímu kurzu.
Za třídu 2.B Petra Bořutová