Co víte o Německu? Znáte německá města, německé výrobky zvučných značek nebo německé osobnosti slavných jmen? Umíte spolupracovat v týmu? Umíte se rychle rozhodovat? Tyto znalosti a schopnosti uplatnili studenti a studentky němčiny tříd 1.G a 2.G, kteří se 2.11.2017 zúčastnili Dne s němčinou. Akci pořádal Goethe institut Praha, aby podpořil zájem o studium německého jazyka. Učinil tak hravou formou v atraktivním prostředí Světa techniky v Ostravě. Ve smíšených skupinách absolvovali mladí němčináři stanoviště s úkoly, pojmenovaná po německých městech, a plnili nejrůznější zadání, při jejichž řešení museli zapojovat všechny smysly. Po skončení soutěže a vyhodnocení výsledků 2 z našich týmů obsadily první a druhé místo!

V závěru akce si mohli studenti zdarma prohlédnout svět techniky.

Z ohlasů studentů na tuto akci:

Školní akce v Ostravě se mi moc líbila. Učili jsme se týmové spolupráci, a dozvěděli jsme se hodně informací o Německu. Určitě bych se podobné akce znovu ráda zúčastnila.
Johana Pešatová 2.G

Výlet do Ostravy se povedl. Hravou formou jsme si zasoutěžili a někteří z nás dokonce vyhráli menší ceny. Skamarádili jsme se spolu s 1.G a pobavili se. A myslím, že mladší osazenstvo se, po této zkušenosti, vrhne do němčiny po hlavě.
Lenka Sokolová, 2.G

Nejvíce se mi líbilo řízení autíčka po slepu (Stuttgart). Celkově mi to přišlo velmi profesionálně udělané. Třeba pasy byly velmi pěkně udělané. Dodalo to tomu reálnost. Můj celkový dojem je extrémně pozitivní.
Martin Škrabal, 1.G

Den s němčinou byl velmi poučný a zábavný program, ve kterém jsme se dozvěděli hodně nových věcí o Německu. Zasoutěžili jsme si a seznámili se s žáky starších ročníků
Jakub Raitr, 1.G.

Den s němčinou mě bavil. Dozvěděla jsem se mnoho nových věcí o Německu a jeho městech. Myslím, že každý z nás se dozvěděl alespoň jednu nebo dvě nové informace o Německu. Podle mě nejlepší stanoviště bylo s autíčkem na ovládání a nebo stanoviště kde jsme hledali rozdíly. Informace, které jsem si zapamatovala jsou třeba ty, že firma SONY není německá firma, nebo že Heidi Klum je jen topmodelka.
Petra Kocianová, 2.G

Za učitele němčiny Yveta Pavelková, El Houcine Imider