Na začátku bylo tak trochu přání našich žáků – zpěváků – udělat muzikál ve stylu ABBY. Po čtyřech měsících příprav v hodinách HV ve skupinách 4. G a 3. G, ale především ve středečních odpoledních hodinách se sólisty, se pomalu rýsoval výsledek…
Obsazení sólových partů, které pečlivě vybírali manželé Andrea a Karel Dostálovi, sklidilo při představeních v SVČ Fokus obrovský divácký úspěch. Během tří dnů muzikál shlédlo přes 1000 posluchačů a mohli se těšit nejen z oblíbených melodií ABBY, ale také z dynamických tanečních čísel, které díky choreografii Honzy Vindiše zvládli naši tanečníci na výbornou.
Tento, v pořadí již sedmý hudební projekt, opět podpořili osvědčení spolupracovníci – zvukaři, hudební režie, střih podkladů, světelné efekty, celkové pojetí scény.
V hlavních rolích se představili Petra Helešicová – v alternaci Markéty Petrášové, Anna Majerová, Dorka Dostálová, Adéla Mičková, Radek Dostál, Šimon Hanzelka, Pavel Škorňa, Marek Sopuch, Viki Kafková, Bára Matušová. V tanečních scénách zazářili žáci 4. G a 3. G, publikum se výborně bavilo a jediné představení pro veřejnost bylo beznadějně vyprodáno. Standing ovation byl důkazem divácké spokojenosti, všichni si muzikál náramně užívali.
Sál SVŠ Fokus se tak proměnil na několik dní na muzikálové molo, na kterém zněly populární melodie známé mladšímu i staršímu publiku. Ohlasy na hudební projekt jsou velmi pozitivní, dojemné, krásně umocňují atmosféru blížících se Vánoc…
Za podporu děkujeme především Gymnáziu Nový Jičín, ale také OSRP při Gymnáziu, Městu Nový Jičín, RO.NA.TA.,z.s., ZŠ Komenského 66, ZŠ Jubilejní, SVČ Fokus a Beskydskému divadlu, neboť všechny tyto subjekty participovaly na úspěšném průběhu hudebního projektu.
Karel Dostál, vyučující hudební výchovy atd. ;-)