Dne 6. 2. 2018 se v prostorách Gymnázia Nový Jičín konalo Okresní kolo soutěže v německém jazyce pro střední školy. Naši žáci podali výborný výkon i navzdory silné konkurenci z jiných škol. Blahopřejeme Lukáši Goláňovi z 1. B k 1. místu a Tereze Jelinkové z 4. G k 3. místu. Děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. Lukášovi budeme samozřejmě držet palce v březnu v krajském kole této soutěže v Ostravě.
Dne 12. 2. 2018 proběhlo ve Fokusu v Novém Jičíně okresní kolo soutěže v německé konverzaci pro základní školy a nižší ročníky víceletého gymnázia. Naši školu reprezentovali Filip Mikoška a Adéla Rýdlová z 1. G. Výkony soutěžících byly letos velmi vyrovnané a rozdíly mezi jednotlivými umístěními byly nepatrné. Proto bychom chtěli poblahopřát Filipovi ke skvělému 4.místu a Adéle k 6. místu a popřát hodně úspěchů v dalším studiu německého jazyka.
Mgr. El Houcine Imider, vyučující německého jazyka