Tři třídy třetích ročníků trávily tři dny v hlavním městě a vy si můžete přečíst, jak se jim cestovalo, která místa navštívili a co se jim nejvíce líbilo. Vše je doplněno fotogalerií, kterou ještě čeká rozšíření.

5.G
Ve středu 9. 5. jsme v 6:28 vyrazili směr hlavní město. Už na nádraží nás překvapily České dráhy, které zkušeně pro skupinu 90 osob a další spolucestující přistavili naši populární „Jičínku“ pouze s jedním vagónem. Naivně jsme si mysleli, že tím strasti naší cesty končí, ale marně. V rychlíku v Hranicích na Moravě jsme pak marně hledali slíbený místenkový vůz, ten byl připojen až v Olomouci. Jinak už cesta proběhla bez potíží a my se těšili na společné tři dny v Praze.
Během tří dnů jsme stihli mnoho aktivit, počínaje procházkou na Petřín, Strahovský klášter, přes Loretu k Pražskému hradu. Zde jsme také navštívili chrám Svatého Víta. První den vrcholil večerním představením v Národním divadle: W. Shakespeare – Sen čarovné noci. Představení bylo sice trochu zvláštní, ale vychutnali jsme si hlavně atmosféru Národního divadla. Druhý den byl našlapaný aktivitami – komentovaná vycházka po Vyšehradu, originální výstava Mumie světa a hlavně opravdu zážitková Neviditelná výstava. Třešničkou na dortu bylo večerní společné fandění našim hokejistům v boji s Ruskem. Poslední den jsme věnovali návštěvě Senátu ČR a prohlídce přilehlé Valdštejnské zahrady. Pak už zbyl jen čas na nějaké nákupy a odjezd domů.
Bylo to skvělé, všichni jsme si to užili a někteří se rozhodli, že si Prahu budou užívat i v sobotu a možná i v neděli, ale to je již jiný příběh.
Tomáš Jiřík, třídní učitel 5.G

3.B
Naše exkurze do Prahy, která se konala od 9. 5. 2018, začala pro některé z nás velmi šokujícím zjištěním. Vlak určen pro přepravu 90 lidí do Suchdola nad Odrou, byl vlastně jenom jeden vagón, jehož kapacita byla pouze 48 míst. Cesta do hlavního města, pak probíhala bez sebemenších problémů. Po příjezdu do Prahy jsme poslali naše zavazadla do hostelu a vydali se na prohlídku Staroměstské radnice, královskou cestou jsme došli k Prašné bráně a zpět královskou cestou až na Pražský hrad. Navštívili jsme Strahovský klášter a petřínské zahrady. Večer jsme vyrazili na divadelní představení divadla Ypsilon, na humornou hru Svatá rodina. Divadlo nás všechny pobavilo.
Následující den jsme se vydali na Vyšehrad, kde nás čekala komentovaná prohlídka hřbitova se Slavínem a okolím Vyšehradu. Po prohlídce nechyběla návštěva Karlova mostu, Prašné brány a jiných památek, které Praha bohatě nabízí. Večer jsme se rozdělili na dvě skupiny. První navštívila jazzový klub Reduta a druhá noční klub Nebe.
V pátek část výpravy navštívila botanickou zahradu, kde je nejvíc zaujalo motýlí insektárium. Zbytek dne jsme strávili relaxací, procházkami po Praze a měli jsme i čas na nákupy. Pak následoval odjezd domů.
Jakub Loskot a Marco C. Aquilar, žáci 3.B

3.A
Ve středu 9. května jsme na vlakovém nádraží v Novém Jičíně započali dlouhou cestu Českými dráhami do hlavního města. Po příjezdu a vydatném obědě jsme zamířili na prohlídku Pražského hradu, kde pan Sedoník prozradil mnoho historicky zajímavých věcí. Ve večerních hodinách nás bezdomovec Hanuš provedl temnými zákoutími Prahy a povyprávěl historky z jeho pestrého života. Ve čtvrtek celá třída vyrazila do ulic, objevila nové restaurace, kavárny a další hospodské zařízení… V pozdějších hodinách jsme se rozdělili na dvě skupiny. První se zúčastnila divadelního představení Obraz Doriana Graye ve Švandově divadle, druhá zamířila do Ypsilonky na Jezinky a Bezinky. Poslední den jsme si všichni přispali a ukončili školní exkurzi na Vítkově.
Za celou třídu bych chtěla poděkovat panu Jansovi a panu Sedoníkovi za to, že s námi ve zdraví celé tři dny vydrželi.
nejmenovaná žákyně 3.A