Některé články na školní web se píší s pořádnou eufórií a pocitem velké hrdosti. Tři roky za sebou se našim žákům podařilo probojovat se do nejvyššího kola Středoškolské odborné činnosti. Úžasné je, že i tento rok Martina Janáčová (6G) a Petr Dětský (4A) přesvědčili velmi komunikativní odbornou porotu, že jejich práce je ze všech přihlášených nejlepší. Vysloužili si tak postup do prestižního  republikového kola, do kterého se postupuje jen z 1. místa. Jejich práce zaměřená na metabolické změny v těle při různých dietách se zapíše mezi další z výjimečných výzkumných prací naší školy. Ale ani ostatní skupiny se v kraji neztratily. Elizabeth Haywardová (5G) a Ladislav Rýpar (3A) si za přínos v oblasti tvorby a ochrany životního prostředí vysloužili stříbrnou medaili. Bronz škole přinesla dvojička Markéta Müllerová a Nicole Hyl (obě 5G) s velmi zajímavou prací s výzkumem HPV. Poslední skupina tvořená Nicole Mikovou a Jakubem Seidlerem (5G) si na medaili téměř sáhli, ale i tak jejich výzkum sítě pro zachycení olova prezentovali velmi pěkně. Děkujeme za skvělou reprezentaci a přínos pro naši školu. Poděkování patří i konzultantům, kteří svůj čas věnovali odborným diskuzím, jsou to především MUDr. Karel Churavý, Ing. Arpád Boday, Mgr. Andrea Ocásková. Nyní už jen držet pěsti reprezentantům v republikovém kole. Patrik Kočí – konzultant tří prací, koordinátor SOČ GNJ.