V úterý 25. září si studenti prvních ročníků vyjeli ověřit nově nabyté informace z hodin dějepisu. Například že ulovit mamuta bylo pro pravěkého lovce vlastně nemožné, že chodit k zubaři se vyplatí, protože nedostanete zánět a následně otravu krve, neumřete a nezašlape vás mamut do bahna a nestanete se tak muzejním exponátem, že nejlepší jídlo na světě je morek a jestli nebude lidstvo jíst tuky, tak mentálně zdegeneruje. To vše a mnohé jiné zjistili v muzeu Anthropos v Brně.
V Sloupsko-šošůvských jeskyních pak byli informováni o tom, že zde nevyráběl své primitivní zbraně jen člověk neandrtálský, ale podzemní prostory vyhovovaly i německé armádě za 2. světové války.
Jen tak mimo hru si studenti mohli také vyzkoušet, co to obnáší „skončit na dlažbě“, a to když v Brně čekali téměř dvě hodiny na chodníku na náš autobus, který měl technickou závadu a stále se nevracel ze servisu. I přes tuto „drobnost“ se exkurze zdařila a studenti se mohou těšit, kam příští rok povede „cesta do středověku“.
Liběna Šilarová, vyučující dějepisu