Minulý týden ve středu 17.10. proběhl u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole již 19. ročník celonárodní veřejné sbírky Bílá pastelka. Pastelka bílé barvy připomíná bílou hůl a život zrakově postižených. Jsem potěšena, že naše žačky gymnázia se spolupodílely na prodeji bílých pastelek ve městě Nový Jičín. Výtěžek  podpoří třeba výuku dospělých zrakově postižených, výcvik vodících psů, odstraňování bariér. Pro více informací stačí kliknout https://www.bilapastelka.cz/ anebo se stát dobrovolníkem. A jaké jsou dojmy našich žaček? 
 
Z této sbírky máme smíšené pocity, jelikož Bílá pastelka není mezi lidmi moc známá. Stále jsme ale přesvědčeny, že okolo nás je více těch dobrých lidí, kteří se nebojí přispět zakoupením pastelky na dobrou věc. (Lenka Novotná, Terezie Poledníková 3.B)
 
Mé dojmy byly velice pozitivní a jsem ráda, že jsem pomohla dobré věci. Líbily se mi pozitivní reakce mnoha lidí. Na druhou stranu mě mrzí s jakým opovržením se na nás někteří dívali. Ale věřím, že každá koruna pomůže a udělá mnoha lidem, kteří nemají to štěstí jako my, alespoň trošku radost. (Kateřina Hyklová 5.G)
 
Za pomoc Vám děkujeme! Lenka Staňková – koordinátorka akce