V pátek 5. 10. 2018 jsme před našimi novými spolužáky z 1. A a 1. B sehráli divadelní představení Posel hydrometeorologického ústavu podle stejnojmenné knihy Zdeňka Svěráka. Představení jsme museli trochu upravit do prostředí školní auly. Dříve jsme už tuto hru hráli dvakrát. Poprvé na okresní divadelní přehlídce Podívaná 2018 a později na krajském kole soutěže Ostravska lokalka. Jak to u nás bývá zvykem, opět na nás číhal  “ten Němec“, a tak nám nezbývalo než improvizovat. Nakonec jsme se s tím poprali, užili si svých “patnáct minut slávy“ a sklidili (doufáme, že zasloužený) potlesk. Dáša Řišicová 1. B, Tomáš Černý 1. A

Z ohlasů diváků vybíráme:

Představení se mi moc líbilo a určitě muselo dát práci jej přichystat. Všichni odvedli skvělý herecký výkon a bylo super, jak se do postav vžili a celé představení si užívali tak jako my diváci.  

Bylo to krásné a hlavně vtipné vystoupení. Perfektní vtípky, které byly občas velice skryté, udržovaly moji pozornost po celou dobu. Vynikající herecké výkony, vtipná píseň a zajímavý příběh z toho dělají představení na velice vysoké úrovni.

Bylo moc milé, že si pro nás něco připravili, a obdivuji je za odvahu, protože předvést něco před skupinou vašich vrstevníků není vždy úplně jednoduché. Herci to ale zvládli na výbornou a pro nás to byla skvělá podívaná. Představení bylo vtipné a zábavné a herci to prožívali tak, že se i obyčejný divák dokázal vcítit. Doufám, že podobných představení bude v budoucnu více.

V pátek 5. 10. jsme spolu s 1. B šli do naší školní auly podívat se na divadelní scénku, kde hráli naši spolužáci Tomáš a Hynek. Vystoupení bylo velmi zajímavé a zábavné. Mimo vystoupení nám náš spolužák také zazpíval písničku Tomáše Kluse. Bylo to moc pěkné a doufám, že se někdy podíváme na další vystoupení.

Divadlo se mi moc líbilo, obdivuji, jak tři tak mladí lidé dokázali spolupracovat a vymyslet něco originálního, vtipného a hlavně něco, u čeho většina diváků dokáže dávat po celou dobu pozor. Myslím, že je to důkaz toho, že každý může něco dokázat, bez ohledu na věk, záleží jen na tom, jestli něco dokázat chtějí a co pro to jsou schopni udělat. Hlavně je to ale musí bavit, což bylo na tomto divadelním vystoupení dobře znát.

Vystoupení bylo určitě povedené. Scénář byl napsán výborně a hra byla zábavná, vtipná a někdy dokonce napínavá. Herci své role ztvárnili velmi dobře a příjemně se na vystoupení koukalo. Improvizace, která se sem tam naskytla, byla skvělá a vše zapadalo do hry. Hudební vložka na konci byla taktéž povedená. Hercům a herečce doporučuji pokračovat v jejich tvorbě, mají talent a potenciál dotáhnout to daleko. Děkuji za pěkné zpříjemnění dne.

K pozitivním diváckým ohlasům se připojuji a těším se na další studentská divadla. Petr Horák