Posledních deset let patří naše družstva plavců i plavkyň k nejlepším na republikové úrovni. Jestli tomu tak bude i v tomto školním roce, o tom rozhodnou následující měsíce. Zatím máme za sebou první krůček, a to vítězství v okresním kole, které se konalo 15. 11. 2018 ve Frenštátě pod Radhoštěm. Chlapecké družstvo tvořili Jakub Kovařík, Josef Kratochvíl, Alex Biskup, Josef Susík, Martin Kocián a Tomáš Havlásek. Dívky plavaly ve složení Marie Skopalová, Petra Kociánová, Eliška Krausová, Johanka Chovancová, Karolína Durajová a Hana Rosová.

Že máme opravdu z čeho vybírat, potvrzuje i možnost vytvořit dvě plavecká družstva dívek. Naše „dvojky“ – Simona Hrnčířová, Karolína Horáková, Vendula Mizerová, Barbora Svobodová, Natálie Jurečková a Marie Chovancová tak vybojovaly druhé místo. Plavecké naděje máme i ve třídách nižšího gymnázia. Ondra a Matěj Kneslovi, Dominik Kocián, Samuel Freiberg a Ondra Mráz si také vybojovali druhé místo.

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy a držte nám palce v krajském kole, které proběhne v Karviné 5. 12. 2018.