Ve středu 9. ledna se 2.G v doprovodu p. Imidera a p. Kočího vydala do ostravského studia České televize. Stejně jako v minulých letech se žáci rozhodli poměřit své síly s jinou školou v soutěži Bludiště, kterou vysílá stanice ČT-D. Ještě před odjezdem bylo nutné splnit řadu úkolů – natočení reklamního videa, vytvoření třídních triček, nalezení správného pokřiku a sloganu. Třída se natěšeně vydala vstříc dobrodružství a dostala přiděleného vítěze z minulého kola – základní školu z Velkých Pavlovic. První soutěže dávaly velkou naději ve vítězství našich borců, dařilo se s přehledem vítězit v házení bludišťáků do koše, ve znalostních otázkách a přiřazovacích otázkách. Ale nadšení a radosti zlomila vaz poslední aktivita za 15 bodů, která smazala znatelný náskok naší školy. Tou aktivitou je pověstné hádání z indicií, což s sebou nese i kus štěstí na pořadí vytažených otázek. I když byl na žácích znát smutek z prohry, tak je trochu rozveselil třídní učitel, který úspěšně zvládl tygří skok a utrhl pro svou třídu velkého bludišťáka. Snad se současné 1.G podaří příští rok zlomit smůlu, kterou zatím měly všechny naše třídy v soutěži. Patrik Kočí – třídní 2.G