V pondělí 7. 1. 2019 proběhlo školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Do první kategorie byli zařazeni žáci 1.G a 2.G, do druhé kategorie žáci 1.-3.ročníku.
Soutěžící plnili písemnou a ústní část. Písemná část obsahovala poslech s porozuměním. Konverzační část soutěže byla zahájena krátkým představením se, následně účastníci hovořili na vybrané téma či vedli rozhovor k vylosované situaci, popisovali obrázek . Porota hodnotila jazykovou pohotovost a kreativitu, bohatost slovní zásoby, výslovnost a gramatickou správnost.
Všichni soutěžící předvedli vynikající výkony, porota tak měla velmi těžkou práci rozhodnout, kdo se umístí na stupních vítězů. Nakonec členové poroty vybrali v 1. kategorii na nejvyšší stupínek Filipa Mikošku z 2.G, na 2. místo Hanu Mervaldovou z 2.G a na 3. místo Tadeáše Vrabce z 2.G. Ve 2. kategorii se umístila na 1. místě Viktorie Kafková z 5.G, na 2. místě Lukáš Goláň z 2.B a na 3. místě Ivana Masníková z 3.G.
Soutěžící obdrželi ceny v podobě poukazů na nákup v knihkupectví a diplomy.
Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za výborné výkony, přejeme hodně úspěchů v dalším studiu anglického jazyka a vítězům obou kategorií držíme palce v okresním kole, do kterého postupují.
Kristýna Dvořák Kelnarová, vedoucí sekce anglického jazyka