Přesně takový předvedli ve finále krajského kola Středoškolských her ve futsale naši reprezentanti. Turnaj se odehrál ve Frýdku-Místku (SŠ Řemesel) ve středu 27. 3. 2019. Za účasti pěti týmů (vítězů jednotlivých okresů Moravskoslezského kraje) se hrálo systémem „každý s každým“. My jsme své čtyři zápasy zvládli suverénně, bez ztráty jediného bodu. Čtyři výhry se skórem 12:4 hovoří samy za sebe bez dlouhých hodnocení. Nutno však dodat, že tentokráte naši kluci neměli rovnocenného soupeře a kvalitu předvedené hry uznali tentokráte i vedoucí soupeřů.
Chlapci si zaslouží poděkování za skvělou reprezentaci gymnázia i Nového Jičína. Bylo to víc než obvyklé vítězství, dobrá parta zanechala po sobě výraznou stopu a snad je dobré připomenout, že to v kopané není ojedinělý výsledek. Již několik roků si vedeme výrazně nadprůměrně a jsme soupeři vždy respektováni. Přeji našemu týmu další dobré výsledky, třeba už 3. 4. v domácím prostředí.
Nejlepší futsalisté Moravskoslezského kraje za rok 2019 jsou Palla David, Kubín Lukáš, Turský Tadeáš, Palla Martin, Najvar Filip, Hub Filip, Kopecký Ondřej, Hyvnar Ladislav, Hývnar Matouš, Rajskup Matěj, Marek Petr, Ježek Jakub Jan.
Milan Ševečka, vedoucí družstva