Hudebníci z 2.A zazpívali na dětském oddělení Nemocnice v Novém Jičíně
Po necelém půlroce jsme opět navštívili dětské oddělení novojičínské nemocnice s jasným cílem – potěšit a rozptýlit dětské pacienty na jejich oddělení. Malí kluci se zaujetím sledovali naše písně, některé si také pobrukovali a byli moc rádi za krátké osvěžení jejich monotónního pobytu. Z dětského oddělení jsme pokračovali také na ORL, kde nás již očekávali malí, ale i dospělí pacienti. Folkové písně Jana Nedvěda, Pavla Lohonky Žalmana či Tomáše Kluse našly zalíbení i na tomto oddělení a my jsme byli rádi, že se v tom parném odpoledni vše vydařilo. Velký dík žákům ze 2.A:) Dětem přejeme brzké uzdravení:)

Evropský svátek hudby ve Smetanových sadech
Po několika letech byla obnovena tradice Evropského svátku hudby, který býval pravidelnou součástí kulturních akcí města Nový Jičín. V pátek 21.6. se ve Smetanových sadech představili zástupci všech novojičínských základnch škol s pestrým hudebním programem. Žáci našeho gymnázia Bára Matúšová a Kuba Dostál celý pořad provázeli slovem a další žáci také spolupracovali na workshopu s rytmickými boomwhackers. Na závěr celého hudebního bloku vystoupil i náš vokální Sextet+ a završil tak celé hudební dopoledne.
Všem našim žákům moc děkujeme za spolupráci:)

Sextet+ novojičínského gymnázia vystoupil na Dni Policie ČR v Ostravě
V příjemném sobotním počasí se na Slezskoostravském hradě sešli vrcholní zástupci Policie ČR a za účasti politické reprezentace ČR proběhl slavnostní slib nových policejních posil. Vokální Sextet+ našeho gymnázia měl na tomto aktu důstojnou a symbolickou roli – interpretoval ve čtyřhlasé úpravě českou státní hymnu. Spolupráce s Policií ČR tak úspěšně pokračuje po dvou zimních akcích, které proběhly v Ostravě a Příboře. Česká státní hymna se tak stává velmi oblíbenou skladbou prezentovanou právě naším vokálním seskupením.

Karel Dostál, vyučující hudební výchovy