Po více než třech měsících příprav, zkoušek, tanečních soustředění, nahrávání lead and backing vocals, shánění kostýmů a všeho potřebného k realizaci tak velkého projektu jako je Showman zaznělo na prknech novojičínského SVČ Fokus v osmi reprízách nevšední hudební představení. Barevná, dynamická, myšlenkově zajímavá šou, ve které se mohly uplatnit naše pěvecké, herecké i taneční talenty. Po muzikálu MABBA MIA (2017) tak žáci Gymnázia Nový Jičín spolu s dalšími žáky novojičínských středních škol a několika žáky ZŠ Tyršova (baletní sekce ZUŠ) ztvárnili příběh člověka, který je pracovitý, zdravě sebevědomý a jde za svým snem, kterému věří.
V hlavních rolích se představili: Jakub Dostál, Dorota Dostálová, Lukáš Goláň a Markéta Petrášová. Dalších 60 herců, zpěváků a tanečníků zcela zaplnilo jeviště (a občas i část hlediště) SVČ Fokus. Ve vyprodaných představeních sklízeli naši hudebníci velký obdiv a „Showman“ rostl od pondělní premiéry až do čtvrteční derniéry. Scénář na motivy muzikálu The Greatest Showman již tradičně vytvořila Andrea Dostálová a společně se svým manželem Karlem Dostálem vedli celý tým. Mluveným slovem muzikálem provázela Tereza Jelínková.
Mohutná zvuková režie, propracované světelné efekty a choreografie tak způsobily, že publikum, dle svých slov, odcházelo šťastnější a bohatší o jeden krásný vánoční dárek.
Obrovský dík všem, kteří nám pomohli a spolupracovali!!! Byla to opravdu SHOW!
Krásné Vánoce :-)
Karel Dostál, vyučující hudební výchovy


Reportáž o muzikálu z televize Polar