Znělo „unisono“ ze třídy 1.B po návratu z adaptačního kurzu na Dolní Bečvě, kterého se naši noví studenti zúčastnili hned druhý den po nástupu na naše gymnázium.

Vyplatilo se, že jsme si počkali na lepší počasí a plánovaný termín 1.9.2021 jsme improvizovaně o den posunuli. Oba dva dny jsme tak prožili v suchu a na sluníčku, které nám dodávalo potřebnou energii při plnění nejrůznějších aktivit připravených “pirátským” týmem z DDM Fokus Nový Jičín. 

Piráti nás drsně zajali v našem přístavišti bezprostředně pod blikajícím majákem Radhoště. Po zbytek pobytu jsme se tak stali jejich zajatci plnící pokyny k získání bodů nutných k opětovné svobodě. Uff, byla to dřina! Postavit si vlastní loď, odhadnout sílu větru a nastavit plachty. Naučit se útočit a přesně mířit při palbě na další nepřátelské lodě, prokázat odvahu a chladnou hlavu i za úplné tmy mezi chroptícími a vřískajícími strašidly.  Spoustu bodů jsme také spontánně získali naší velkou tajnou zbraní, když jsme již méně pozorné piráty nalákali na taneční parket a malou „diskoškou“ obměkčili jejich nemilosrdné plány. Ráno jsme ale opět pocítili, jak chutná život v zajetí pirátské bandy. Po strohé snídani a splnění několika aktivit jsme spoutáni jeden ke druhému vyrazili ke světýlku Radhoště. Cestou do prudkého kopce a zvládáním dalších a dalších pirátských aktivit nám síly rychle ubývaly. Přesto jsme nakonec vše zvládli a luxusním obědem uprostřed nádherné beskydské přírody jsme si piráty získali na svou stranu. Podpisem úmluvy o naší píli, včetně doložení snahy o neumdlévající pracovní nasazení, slušnost, tužby a přání jsme si vysloužili to, že piráti, tak jak se z ničeho nic objevili, zase zmizeli. Cesta zpět do našeho pomyslného přístaviště tak byla volná.

Děkujeme našemu Gymnáziu NJ a skvělé partičce “pirátů” z DDM Fokus NJ za skvělé zahájení školního roku a šanci se vzájemně poznat.  Rovněž děkujeme za podporu realizace adaptačního kurzu z prostředků Moravskoslezského kraje v rámci projektu „Preventivní aktivity pro žáky GNJ III“.

Zbyněk Choleva, třídní učitel 1.B