I přesto, že nám koronavirus stále řádí ve světě, podařilo se maturantům vycestovat na tradiční exkurzi do Prahy, a to 1.-3.9.2021. 

Třídu 6.G na výletě doprovázel pan Sedoník s panem Jansou, kteří se postarali o kvalitní program, který žákům velice zpříjemnil začátek školního roku. Hned první den žáci navštívili krásné Národní divadlo, které prošli odspodu až na střechu. Mimo jiné stihli prohlídku chrámu sv. Cyrila a Metoděje, jenž byl úkrytem a posledním dějištěm odporu českých parašutistů a atentátníků na Reinharda Heydricha. Z této návštěvy jim jistě doteď běhá mráz po zádech. Také si užili skleník Fata Morgana spolu s venkovní expozicí, kde mohli vidět překrásné rostliny ze všech koutů světa.

Druhý den měli možnost navštívit Pražský hrad a chrám sv. Víta, kde se o kvalitní výklad postaral pan Sedoník. Po vydatném obědě navštívili Vyšehrad a Vyšehradský hřbitov, na kterém si zavzpomínali na spoustu hodin jazyka českého a dějepisu.  Zlatým hřebem čtvrtečního večera byla návštěva Švandova divadla, kde shlédli představení „Kdo je tady ředitel?”. Tato dánská komedie se postarala o to, aby nikdo z divadla neodešel s pocitem nudy :)

V pátek studenty čekal návrat domů a taky návrat do reality, protože je od pondělí čekal začátek tolik obávaného posledního roku na škole.

Na závěr nezbývá než poděkovat panu Sedoníkovi a Jansovi za skvělý výlet, který si užil každý z nás :)

Za 6.G Lenka Sokolová