Ve středu 1. září v 8 hodin se odstartovala společná historie třídy 1.A. Začala netradičně společným testováním na koronavirus, ale pokračovala úplně tradičně seznámením se školními dokumenty a především budovou školy jako takovou.
Ve čtvrtek a pátek pak třídu čekal adaptační program, který si připravil tým z Domu dětí a mládeže Kopřivnice. Kurz se odehrával v krásném prostředí novojičínských Skalek a naštěstí nám přálo i počasí.
V rámci těchto dvou dnů proběhlo velké množství aktivit – učení se jmen spolužáků, společné podbíhání pod lanem, podpisovka, skalní golf, dekový volejbal, dostihy, rozplétání uzlu z těl, pantomima, bang, a dokonce i chůze po laně, které drželi spolužáci.
Po celou dobu panovala dobrá nálada a kolektiv se utužoval, dokonce ani velmi náročné úkoly nedokázaly 1.A rozhodit – vše tato třída splnila s přehledem. Klobouk dolů :-)
A co říci na závěr? Snad jen, že si přeji, aby studenti 1.A čelili všem výzvám čtyř let středoškolského života stejně jako těm na kurzu, a hlavně, aby jim čelili společně.

Realizace adaptačního kurzu byla podpořena z prostředků Moravskoslezského kraje v rámci projektu „Preventivní aktivity pro žáky GNJ III“.

Jana Pánková, třídní učitelka 1.A