Lámeš si hlavu, kam po základce?

Dej nám 5 minut a my ti ukážeme, proč zvolit právě naši školu!

Co na tebe čeká?

Prvák

Adaptovat se na nové podmínky bývá obtížné. V tom ti pomůže hned v úvodu studia speciální kurz – adapťák, kde poznáš nové spolužáky i učitele v týdnu plném akcí a zážitků. Hned v prvních měsících studia pak objevíš, jak jsme škola moderní. Online práce v Google Apps, známky a rozvrhy přes internet, školní počítače přístupné z domova, WiFi v celé škole – to vše je zde pro tebe. Pomalu si zvykáš na jiný styl práce…

adaptace…

Druhák

Ve druháku už pracuješ naplno. Čekají tě moderně zařízené laboratoře, kde se za pomoci nejnovějších výukových technologií naučíš celé řadě užitečných dovedností. Měříš, zkoumáš, preparuješ, poznáváš. Tvé znalosti a dovednosti rychle rostou. Začínáš přemýšlet, co dál, a žiješ svůj sen každý den…

…více práce…

Třeťák

Správně se rozhodnout o tvém budoucím směřování ti pomůže široká nabídka volitelných předmětů. Zajímáš se o přírodní či humanitní vědy, nebo naopak jedeš na IT a chceš programovat? Rozhodnutí je jen na tobě. O další cestě životem se rozhoduješ právě teď. Na konci třeťáku tě čeká výlet do Prahy, možná města tvého budoucího studia…

…profilace…

Čtvrťák

Čtvrťák je už ve znamení blížící se maturity. Vybíráš si vysokou, plánuješ. Pracuješ naplno s naší podporou. Stužkovák! Maturitní ples! Příjemné bonusy při zodpovědné práci :-) Úspěšná maturita, přijímačky – sen se stává skutečností.

…bez legrace

Bonus

Po celou dobu studia ti nabízíme velké množství aktivit. Během nich se buď něco dozvíš, nebo naopak sám druhé naučíš. Zajímají tě novinky? Komunikace? Rád soutěžíš? Bádáš? Určitě si vybereš: sport, olympiády, latina, technologie 3D tisku, robotika, Bludiště v ČT, SOČ…

Myslíme si, že poznávání nových zemí, lidí a impulzů patří k modernímu studiu, proto ti nabízíme nejen poznávací zájezdy do zahraničí, které mají u nás dlouho tradici, ale také možnost zapojit se do celé řady mezinárodních aktivit a projektů.

IT – Jsme jedni z nejlepších v ČR

Naše škola je v oblasti IT dlouhodobě inspirací pro školy ze širokého okolí – jedeme totiž v nejnovějších IT trendech.

WiFi

Celá škola je pokryta WiFi sítí, která je bez omezení přístupná všem žákům. Nebudeme tě omezovat v rychlosti ani v obsahu – Facebook ti o přestávkách pojede :)

Chceš si do školy nosit svůj vlastní notebook či tablet? Žádný problém, WiFi síť je přístupná všem zařízením včetně chytrých telefonů. Můžeš si tak v klidu psát zápisy v hodinách do notebooku nebo pracovat s weby pro podporu výuky.

Google Apps

Jsme jedna z prvních škol v České republice, která zavedla Google Apps. Naučíme tě, že Google není jen vyhledávač, ale taky celá řada aplikací, které ti umožní pracovat a komunikovat pomocí nejnovějších informačních technologií. Věty jako „nasdílím vám materiály“ nebo „máte to na online disku“ budeš od učitelů slýchat velice často :)

Máme také celou řadu vzdělávacích materiálů online, a to jak v podobě webů pro podporu výuky, tak i vzdělávacích videí na školním YouTube kanálu.

Virtualizace

Znáš v okolí školu, která svým žákům nabízí přístup ke školním počítačům nonstop?

Díky nejnovějším virtualizačním technologiím společnosti VMware budeš mít možnost přistupovat z domova k počítačům v našich IT učebnách, a to nejen prostřednictvím svého počítače, ale také pomocí chytrého telefonu nebo tabletu.

ŠkolaOnLine

Časy papírových studijních průkazů a suplování na nástěnce jsou už dávno pryč.

Veškerou svoji studijní agendu budeš mít online na internetu. Rozvrhy, suplování, známky, avíza testů a pro rodiče třeba omlouvání absence, to vše je přístupné online.

Škola není jen učení, škola je i kus života s mnoha zážitky

Čtyři či šest let studia přinesou velké množství zážitků, mnohé z nich se nezapomenutelně vryjí do paměti na celý život.
Společné akce, nové vztahy a přátelství je něco, na co se v životě nezapomíná.

Lyžařský kurz

Lyže, snowboard, běžky – na lyžáku nikdy pěšky :-) Zimní sporty, nové tváře ostatních prváků, stmelování kolektivu třídy, zážitky s kamarády, nové trendy – to vše tě čeká na lyžáku, který na naší škole chystáme každoročně pro první ročníky.

Turistický kurz

Kolo, skály, luky, rafty, ale i nevšední zážitky při společných hrách si užiješ na turisťáku ve třeťáku. Tradiční souboje s učiteli, zpívání u ohně, chození do lesa na houby, ale pro zájemce třeba i bivak v lese – to vše podbarveno krásnou podzimní přírodou vítkovského Podhradí.

Návštěva Prahy

Hlavní město se objevuje v tématech řady maturitních otázek. Je přirozené, že bys je měl znát jako své boty. Několik dní v Praze, navíc ve společnosti třídy, se kterou jsi prožil pár hezkých let… u maturity o skvělé historky nebude nouze.

Maturitní ples

Pravidelné taneční setkávání žáků, učitelů, absolventů a přátel školy se dlouhodobě drží na nejvyšších příčkách popularity. Prezentace maturitních ročníků, pestrý program, skvělá tombola… to vše v režii třeťáků, kteří vědí, že za rok je to jejich ples poslední.

Divadelní spolek

Dřímá v tobě divadelní múza? Tak neváhej a přidej se k našemu divadelnímu spolku. Naše zkoušky jsou velmi pohodové, zábavné a kreativní. Výsledkem je pak neopakovatelný zážitek pro diváky i herce „na prknech, která znamenají svět“ :-)

Sextet+

Nevadí ti studium a přitom hudba? Hudebních souborů je všude spousta, ale chlapeckých a mužských vokálních těles je poskrovnu. U nás jedno takové máme. Jsme tu už od roku 2006, je nás 8 a zpíváme nejen klasiku a barbershop na soutěžích i komorních akcích.

Kdo nás zná, ten ví… Tak na slyšenou na GNJ :)

Noční školní akce

Stěny naší školy zažívají různé mimoškolní aktivity během pátečních nocí podle přání a nápadů žáků. Některé z akcí se konají pravidelně a získaly si svou oblibu – Filmová noc, Noc deskových her či Taneční maraton.

Alpy

Chceš si zalyžovat v Alpách se svými kamarády a poznat některé z lyžařských středisek v Rakousku či Itálii? Říká ti něco Nassfeld, Valdi Fiemme či Sella Ronda? Naše škola pořádá nově předvánoční lyžařské zájezdy do nejkrásnějších středisek v Itálii a Rakousku. Letos jsme poznali Nassfeld a Molltalský ledovec a bylo fakt suprově. Prostě za dobrou cenu spousta zábavy a sportu!

S nápady se chceme podělit

Chceš studovat na škole, která nestojí někde vzadu a nečeká na to, co udělají ostatní? Rád bys byl společně s námi inspirací pro ostatní?

Jsme škola, která má celou řadu nápadů, se kterými vyhráváme soutěže mezi školami, ale zároveň také inspirujeme okolní školy a přednášíme o našich zkušenostech. Zkrátka nezahálíme a chceme jít s dobou, za nás nemluví příběhy, ale skutečné úspěchy.

Víme, že hlavním článkem kvalitního vzdělávání je motivovaný žák. Přemýšlíme tedy, jak mu cestu sebepoznání zpříjemňovat, a proto vymýšlíme nové a nové projekty.

A co nám přinesly projekty v minulých letech?

Moderní učebny

Učební materiály

Mezinárodní setkávání

Naše stopa ve světě

Spisovatel

Antonín Polách

Porotce Česko hledá superstar

Eduard Klezla

Europoslankyně

Kateřina Konečná

Mistři světa

Jakub Jarolím a Petr Španihel

Významný ekonom

Jiří Schwarz

První česká playmate

Šárka Lukešová

Další budeš ty?

Prostředí, které odpovídá nárokům mladé generace

A co dál?

mrkni na naše webové stránky

prostuduj hlavně přípravné kurzy


lajkni nás na  Facebooku ,

sleduj nás na  anebo

na  Instagramu