Středoškolák roku 2026
Velká gratulace patří Míše Šubrtové ze 4. B, která se umístila na 10. místě v celostátní soutěži Středoškolák roku.
Velká gratulace patří Míše Šubrtové ze 4. B, která se umístila na 10. místě v celostátní soutěži Středoškolák roku.
Žáci třídy 3. G se zúčastnili zdravotnického víceboje, který byl rozdělen do dvou částí. Cílem programu bylo získat důležité znalosti a praktické dovednosti potřebné pro správné poskytnutí první pomoci v různých situacích.
Češtinu s 3. B jsme v tomto školním roce začínali návštěvou výstav věnovaných literárním osobnostem J. Skácelovi a B. Němcové v městské knihovně a v Žerotínském zámku. Do zámeckého Trámového sálu jsme se vrátili i při našich posledních dvou hodinách, abychom se dozvěděli více o významné novojičínské tiskárně Kryl&Scotti.
Školní rok jsme v hodině španělského jazyka s 2. C zakončili opravdu sladce. Tentokrát jsme vyměnili učebnici Aventura za zástěry a společně jsme se za rytmu španělské hudby pustili do přípravy národní pochoutky - churros, která je dnes známá po celém světě.
V pátek 5. června 2026 se na sportovištích v Novém Jičíně konal tradiční Pohár starosty. Ze tříd 1. G a 2. G se do této sportovní akce zapojili nejen naši závodníci, ale také spolužáci, kteří po celý den vytvářeli skvělou atmosféru hlasitým a neúnavným fanděním.
Ve čtvrtek 11. června vyměnili žáci třídy 1. A klasické školní lavice za o poznání napínavější prostředí. Společně s paní učitelkou Pánkovou totiž vyrazili na exkurzi do budovy Okresního soudu v Novém Jičíně. A že to nebude jen nějaká nudná teorie, se přesvědčili hned u vstupu.
V pátek 12. června naše třída 2. G strávila hodiny informatiky trochu netradičně. Navštívili jsme výstavu Retrogaming, která nás zavedla do historie počítačových her. Prostory Žerotínského zámku se na chvíli proměnily v herní muzeum, kde jsme mohli objevovat svět videoher minulých desetiletí a poznat, jak vypadaly jejich úplné začátky.
Ve dnech 2. 6. až 5. 6. proběhlo v Jeseníkách národní kolo Ekologické olympiády, do kterého postoupilo i družstvo našich studentek ve složení Zuzana Pavlíková, Jana Adamcová a Amálie Cigánková s názvem Zapalice.
A jak to celé probíhalo?
Ve středu 27. května a 3. června proběhlo v aule gymnázia za přítomnosti vedení školy a zástupců města slavnostní předání maturitních vysvědčení letošním čerstvým absolventům.
V Ostravě na VŠB - TUO proběhlo krajské kolo Středoškolské odborné činnosti. I naše škola zde měla své zastoupení. Michaela Šubrtová ze třídy 4. B prezentovala svou práci v oboru molekulární biologie, kde se zaměřovala na vybrané infekce koček.